Avaleht / uudised / Luukere, mustad kitsed ja häbiposti kett ehk seiklesime vanalinnas

Luukere, mustad kitsed ja häbiposti kett ehk seiklesime vanalinnas

Autor: Mari Rebane / Artikli püsiviide www.epl.ee/melu/401285
Ühel ilusal sügispäeval rivistuvad Õpetajate maja ees üles kaks võistkonda: Mari ja Rain ning Mari ja Veiko. Projektijuhid Kristi Berggren ja Anneli Tarkmeel Õpetajate majast on juba meile pihku andnud kaardirullid ja küsimustikud. “Kiirustage aeglaselt, nautige vanalinna,” soovitab Anneli. Pooleteise tunni jooksul peame kaardi abil orienteerudes leidma vastused 25-le vanalinna hooneid puudutavale küsimusele, mille Anneli ja Kristi on välja mõelnud, et inimestele seikluslikus vormis seda arhitektuuripärlit tutvustada.
Mari ja Rain on hetkega kadunud, sikutame kaardid-küsimustikud lahti ja alustame. “Keda või mida on kujutatud Raekoja kaaristu all kivitahvlil?” Hmm, seal on tõepoolest kivitahvel, aga pole kunagi süüvinud, mis see on. Ahhaa, õige vastusevariant on (kustutatud uudishimu säilitamiseks). “Mitu lüli on häbiposti ketil?” Turistid piidlevad hämmastunud nägudega, kui loeme lülisid hoolega ülevalt alla ja kindluse mõttes alt üles.

Hetk tagasi mõeldud mõte võistlusmomendi mittetekitamisest lendab peast, kui põrkame juba mainitud Kohtuotsa vaateplatvormil kokku teise võistkonnaga. “Tss, lappa küsimustik kokku,” maigutan Veiko poole suud. Palav arutelu selle üle, millised meile paistvad tornid on õigupoolest kiriku omad ja millised mitte, katkeb hetkeks. Õnneks pole teised hasardist hullunud ega pelga oma tarkust meiega jagada. Nelja peale kokku saame enda teada tornid loetud.
Uus pilk
Lühikesest jalast üles, Pikast jalast alla, mööda Laia tänavat edasi ja Paksu Margareeta juures Pikka tänavat pidi tagasi. Igale poole jagub küsimusi vappide, aastaarvude ning majade funktsioonide kohta. Nendesamade majade kohta, mida olen aastakümneid möödaminnes vaadanud, aga nüüd näen neid kui uue pilguga.
Poolteist tundi läheb lennates ning kuna oleme vahepeal mõnda objekti pikemalt uurinud, läheb viimane ots sörkjooksu sammul. Finišeerume viieminutilise hilinemisega, aga väga palju targemana. Kes võitis, polegi oluline. Hoopis tähtsam on see, et nüüd ripub toimetuse seinal tunnistus, mille kohaselt oleme omandanud kõrgel kultuurilisel tasemel Tallinna vanalinna tundmise oskuse.

•• Sobib ettevõtetele, sõpruskondadele jne.
•• Maksab u 15 inimesele 8000 krooni (selle sees on kingitused, mängujuhtimine, materjalid).
•• Mängusoovi korral võtta ühendust Tallinna Õpetajate Majaga aadressil www.opetajatemaja.ee, info@opetajatemaja.ee, tel 615 5161 või tel 615 5162, 5565 5486, kristel@opetajatemaja.ee