Raamatupidamise kursused. Koolitus algajatele raamatupidajatele
Lisainfo
Seadusandlus, raamatupidamisterminid, peamised maksud, töötasu arvestus, deklaratsioonide täitmine. Peale kursuse läbimist õppija oskab kasutada raamatupidamise seadust, koostada raamatupidamise dokumente, algdokumentide alusel kirjendada majandustehinguid, koostada raamatupidamise bilanssi ja kasumiaruanne.
Airi Meldre, raamatupidaja ja vabakutseline lektor või Anne -Liis Simson, konsultant raamatupidamis- ja finantsvaldkonnas
Õppekava koostamisel oleme lähtunud raamatupidaja kutsestandardis (Raamatupidaja I ja II) esitatud põhioskuste ja -teadmiste nõuetest.
I osa – Raamatupidamise põhimõisted. - Raamatupidamiskontod. Kontode liigid. Kahekordne kirjendamine.
II osa – Raamatupidamise osad.
- Pearaamatu pidamine
- Kassatehingute arvestus, pangakontodel teostatavate tehingute arvestus, aruandealuste summade arvestus.
- Ostu ja müügi arvestus.
- Põhivara arvestus, amortisatsiooni arvestus.
- Töötasu ja maksude tasumise arvestus.
- Peamiste maksudeklaratsioonide täitmine.
III osa - Bilanss. Bilanskirjede sisu. Bilanssi koostamine. Kasumiaruanne. Rahavoogude aruanne. Aastaaruanne tegemise põhiprintsiibid.
IV osa – Raamatupidaja ja töösuhted: tööle vormistamine, puhkus, töölähetus, kompensatsioonid jne.
V osa - ülesannete lahendamine. Raamatupidamistarkvara tutvustus.
Kui Te planeerite töötada raamatupidajana või tuli Teile suurepärane mõte asutada oma firma, siis panevad uued tingimused Teid olukorda, kus peab tundma raamatupidamist ja majandusarvestuse algtõdesid.
Meie meeskond on kindel, et saadud teadmised ei ole aja ja raha raiskamine. Lisaks üldisele koolituskavale on igas õppegrupis omad erisused, mis on kohandatud vastavalt osalejate vajadustele ning soovidele.