Avaleht / uudised / Aja kasutamine on teadlik tegevus

Aja kasutamine on teadlik tegevus

Avastades ennast keset kiiret elutempot ja öeldes “mul ei ole aega” näitab selgelt, et miski on võtnud aja juhtimise üle või otse öeldes ei saa enam ise oma aja kasutamisega hakkama. Enamus kaasaegseid juhte väidavad, et aja puudus tekib selgete eesmärkide puudumisest. Sellest lähtuvalt on esmane soovitus mõneks tunniks maha istuda ja kogu mõttejõud tööle panna, et millised on tuleviku eesmärgid. Seejärel hinnata igapäevaselt, et ka päevategevused lähevad selle eesmärgiga kokku. Kui ei lähe, siis ei ole loomulikult neid tegevusi mõtet edasi teha. Rumal on arvata, et kui teen ikka samamoodi, siis tulemus muutub.

Inimene on tavaliselt kärsitu ja kui tulemus kohe ei tule, siis kaotatakse huvi ja lootus eesmärke saavutada hägustuvad ning nii ollaksegi taas igapäevaste tulekustutamiste juures tagasi, muututakse närvilisemaks ning loomulik tasakaal on kadunud. Oleme oma koolitustel palju rääkinud sellest, et eelkõige on mõistlik tuvastada, et kus tegelikult aja kasutamise probleem ise asub. Näiteks kui see on tehniline ja inimesele antud loomulikud bioloogilised võimekused ei ole veel tipus nagu näiteks kiiresti lugemine, fokusseeritud kuulamine, kiiresti kirjutamine, keskendumine jne, siis on võimalik neid kõike arendada kas koolitustel või iseseisvalt. Viimane aga nõuab kannatust, mida vahele ei jätku.

Kui aga bioloogilised võimekused ongi juba maksimumis, siis on vaja vaadata, et järsku on võimalik läbi innovatsiooni protsesse kiirendada. Kui ka see on tehtud, siis ei jäägi muud üle, kui eesmärgid taas üle vaadata ning töökohustusi korrigeerida, ümber mängida või üldse millestki loobuda. Meie saame teid arendada aja kasutamisel mitmet moodi, me pakume avatud koolitusi, veebiseminare ning sisekoolitusi.

Tule ja osale koolitustel!

Addenda koolituskeskuse koolitused leiate aadressilt koolitusinfo.ee/koolitaja/addenda-ou-1.html


Head aja juhtimist soovides!
Virve Roosimägi