Avaleht / Finantsjuhtimine ja raamatupid..., Juhtimine, Seadusandlus, Sekretäri- ja ametnikutöö / 17.09.18 Koolitus- olulisemad käibemaksuseaduse muudatused 2018 ja 2019

17.09.18 Koolitus- olulisemad käibemaksuseaduse muudatused 2018 ja 2019

Koolituse aeg
17.09.2018
Koolituse hind
189 €
Asukoht
Tallinna kesklinn, Tallinn, Harju maakond

Lisainfo

Koolituse tutvustus ja käsitletavad teemad

Koolituse eesmärk on anda ülevaade jõustunud ja tulevikus jõustuvatest käibemaksuseaduse muudatustest.

Käibemaksuseadust on 2018. aastal juba muudetud ja osad muudatused on Rahandusministeerium kavandanud jõustuma 2019. aasta algusest. Osad 2018. aasta muudatused on ainult kosmeetilised, kuid paljud on ka olulise rahalise kaaluga. Olulisim muudatus puudutab kinnisasja käibemaksuga maksustamist. Senise krundi mõiste asemel sätestatakse käibemaksuseaduses ehitusmaa mõiste. Muudatuse tulemusel laieneb oluliselt käibemaksubaas ja paljud seni kehtinud seaduslikud maksutehingud muutuvad edaspidi kasutamiskõlbmatuks. Lisaks juba vastu võetud muudatustele, on edaspidi käibemaksuseaduses plaanis sätestada vautšerite käibemaksuga maksustamise reeglid. Senine maksupraktika vautšerite osas on olnud erinev ja lähtunud vaid maksumaksja kogemusest ja teadmistest. Nüüd on plaan segases olukorras selgust luua. Nendest ja paljudest teistest muudatustest me koolitusel räägimegi.

Koolitusel läbitakse järgmised teemad:
1.Kinnisasja mõiste ja maksustamine.
2.Siseriiklik pöördmaksustamine.
3.Arvele esitatavad üldised nõuded ja erisused.
4.Vautšerite mõiste ja maksustamine.
5.Impordi pöördmaksustamise reeglid.

Koolituse läbimisel teab koolitusel osalenu millised käibemaksuseaduse muudatused on 2018. aastal juba jõustunud, millised jõustuvad ja millised on kavandatavad muudatused alates jaanuar 2019.

Muu asjakohane info: hind sisaldab materjale ja tõendit!

Lektorid

Tõnis Elling

Koolituse ajakava

Koolitus toimub 17.09.18 kell 10.00-15.30, kokku 6 akadeemilist tundi.

Sihtgrupp

Raamatupidajad, finantsjuhid ja tegevjuhid.

Registreeru koolitusele